Komunikaty Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

 W związku z panującą pandemią ograniczającą dostęp do wielu placówek wsparcia rodzin   z problemem alkoholowym i problemem przemocy  Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rozdrażewie przypomina o działaniu

 Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”, które m. in. prowadzi bezpłatny , całodobowy telefon dla osób doznających przemocy domowej i dla świadków przemocy  ( 800-12-00-02).

 Działa także poradnia e-mailowa: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ponadto, w poniedziałki w godz. od 13.00-15.00 można skonsultować się z psychologiem korzystając z komunikatora Skype ( pogotowie.niebieska.linia).

Z pomocy z wykorzystaniem Skype mogą korzystać także osoby posługujące się językiem migowym.

 „Niebieska linia” na Facebooku!

 Zapraszamy Państwa do śledzenia  strony na portalu społecznościowym  Facebook.

 https://www.facebook.com/pogotowieniebieskalinia/

TELEFONICZNA PORADNIA PRAWNA

22/666-28-50 - poniedziałek, wtorek, godz. 17.00-21.00
800-12-00-02 - środa, godz. 18.00-22.00
Opłata za połączenie z numerem 22/666-28-50 za każdą minutę połączenia, zgodnie z posiadanym przez Państwa taryfikatorem.

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 służy dzieciom potrzebującym wsparcia, opieki i ochrony. Zapewnia młodym osobom kontakt w trudnych sytuacjach, możliwość wyrażania trosk oraz rozmawiania o sprawach dla nich ważnych. Dzieci i młodzież mogą korzystać z oferty Telefonu Zaufania 116 111 całkowicie bezpłatnie od poniedziałku do soboty w godzinach 12:00-20:00. Telefonowi towarzyszy strona internetowa WWW.116111.pl, która umożliwia zadawanie anonimowych pytań online.

Wykaz miejsc pomocowych oraz plakat z numerami pomocowymi dla osób doznających przemocy oraz dla świadków przemocy

Wykaz miejsc pomocowych + artykuł

plakat z numerami pomocowymi - kolor

Każdego dnia na świecie dochodzi do wypadków drogowych z udziałem pijanych kierowców oraz dochodzi do przemocy w rodzinie.

Sprawdź jak możesz pomóc sobie i innym. Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rozdrażewie realizując zadanie ujęte w Gminnym programie profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych zachęca do zapoznania się z poniższymi informacjami :
- Jak powstrzymać pijanego kierowcę (pobierz)
- Podstawowe informacje na temat przemocy w rodzinie (pobierz)
 - „Nie pije , bo tak” –strona dla nastolatków o alkoholu www.niebotak.pl