Galerie

Wyniki XI Powiatowych Zawodów Sportowo - Pożarniczych

W dniu 8 września 2019 r. na boisku Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rozdrażewie odbyły się XI Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze. W zawodach udział wzięło 26 drużyn.

Zawody rozegrano w następujących grupach:
1.    MDP dziewczyny, w których wystartowało 7 drużyn,
2.    MDP chłopcy, startowało 7 drużyn,
3.    Grupa „C” kobiety – 6 drużyn,
4.    Grupa „A” męska – 6 drużyn.
Zawodnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach:
-   sztafecie  pożarniczej
-   ćwiczeniach bojowych.

Sztafeta na strażackich torach przeszkód 
Startujący  zawodnicy przekazywali  pałeczkę sztafetową tj. prądownicę w wyznaczonej strefie zmian. Prądownicę należy przekazać z ręki do ręki - nie wolno jej rzucać (zawodnicy pokonują ustawione przeszkody). Ostatni zawodnik buduje linię gaśniczą.
Czas liczy się od startu pierwszego zawodnika do przekroczenia mety przez ostatniego zawodnika.
Ćwiczenia bojowe w grupie MDP (wg CTIF)
obejmowały :
- pokonanie toru przeszkód
- rozwinięcie czterech odcinków węży w-52
- pompowanie hydronetką wody do specjalnego stojaka aż zapali się  lampka sygnalizacyjna
  i włączy się sygnał dźwiękowy oznaczający wykonanie tego zadania 
- następnie wykonanie czterech węzłów oraz ustawieniu na wyznaczonych miejscach sprzętu p.poz.
W/g regulaminu CTIF wygrywa ta drużyna która uzyska najwięcej punktów.

Natomiast ćwiczenia bojowe w grupie  „C” i „A” ( na mokro)
Obejmowały:
- dobiegnięcie do miejsca ułożenia sprzętu ( podestu),
- zbudowanie linii ssawnej,
- zbudowanie linii głównej z dwóch odcinków W–75,
- zbudowanie dwóch linii gaśniczych ( po 2 odcinki W-52 każda),
- uruchomienie motopompy i zassanie wody,
- podanie dwóch prądów wody do stanowisk gaśniczych,
- przewrócenie pachołków, złamanie tarczy prądem wody.
Suma uzyskanych punktów w dwóch konkurencjach decydował o zajęciu kolejnych miejsc.

Wyniki zawodów przedstawiają się następująco:
GRUPA „A”
        I miejsce zdobyła OSP Rozdrażew
        II miejsce OSP Smolice II
        III miejsce OSP Smolice I
        IV miejsce OSP Krotoszyn
        V miejsce OSP Chachalnia
        VI miejsce OSP Staniew
GRUPA „C”
        I miejsce zdobyła OSP Rozdrażew
        II miejsce OSP Brzoza
        III miejsce OSP Smolice
        IV miejsce OSP Baszków
        V miejsce OSP Gościejew
        VI miejsce OSP Kaniew
GRUP MDP (dziewczęta)
        I miejsce zdobyła OSP Rozdrażew
        II miejsce OSP Staniew
        III miejsce OSP Grębów
        IV miejsce OSP Sulmierzyce
        V miejsce OSP Zalesie Wielkie
        VI miejsce OSP Perzyce
        VII miejsce Gorzupia
GRUP MDP (chłopcy)
        I miejsce zdobyła OSP Łagiewniki
        II miejsce OSP Kobierno
        III miejsce OSP Sulmierzyce
        IV miejsce OSP Nowa Wieś
        V miejsce OSP Borzęcice
        VI miejsce OSP Rozdrażew
        VII miejsce Perzyce

Za udział w zawodach wszystkie startujące drużyny uhonorowano dyplomami,  trzem najlepszym drużynom w poszczególnych grupach wręczono puchary oraz medale.

W klasyfikacji gmin, Gmina Rozdrażew zajęła pierwsze miejsce, drugie Gmina Kobylin i trzecie Gmina Krotoszyn.

Foto galeria

IXzawdypowiatow...
IXzawdypowiatow...
IXzawdypowiatow...
IXzawdypowiatow...
IXzawdypowiatow...
IXzawdypowiatow...
IXzawdypowiatow...
IXzawdypowiatow...
IXzawdypowiatow...
IXzawdypowiatow...
IXzawdypowiatow...
IXzawdypowiatow...
IXzawdypowiatow...
IXzawdypowiatow...
IXzawdypowiatow...
IXzawdypowiatow...
IXzawdypowiatow...
IXzawdypowiatow...