Ważne informacje - koronawirus

COVID-19 powrót obostrzeń w wybranych powiatach (pobierz)

IV etap znoszenia obostrzeń COVID-19 (pobierz)

Rząd znosi kolejne ograniczenia (pobierz)

 

W porozumieniu z Wojewodą Wielkopolskim na terenie powiatu krotoszyńskiego został uruchomiony obiekt do odbywania kwarantanny. Mogą z niego korzystać osoby, które wróciły z zagranicy, a nie chcą z różnych względów odbywać kwarantanny w miejscu zamieszkania lub nie mają miejsca do jej odbycia.
W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt z Urzędem Gminy
w Rozdrażewie. W godzinach pracy Urzędu tel. 62 722 13 05 lub na telefon całodobowy nr 666 359 575.


Etapy znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. (pobierz)

Wychodzisz z domu. Zasłoń usta i nos. (pobierz)

Koronawirus -profilaktyka i  formy pomocy:

Informacje o koronawirusie,
Aktualne zasady i ograniczenia,
Gdzie szukać pomocy,
Informacje o Tarczy Antykryzysowej.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przypomina podstawowe zasady bezpieczeństwa w walce z koronawirusem (pobierz)

Nowe restrykcje rządu dotyczące bezpieczeństwa w związku z koronawirusem (pobierz)

 Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w związku z wzrastającą liczbą zachorowań na koronawirusa w Europie przedstawia informacje dotyczące działań profilaktycznych związanych z tym wirusem. (pobierz)

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rozdrażewie informuje iż w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną oraz potrzebą ograniczania bezpośrednich kontaktów obejmie pomocą osoby starsze, samotne i  niepełnosprawne, które nie mogą skorzystać z pomocy rodziny bądź sąsiadów - szczególnie te potrzebujące wsparcia w związku z kwarantanną. Potrzeby prosimy zgłaszać telefonicznie do Ośrodka Pomocy Społecznej pod numer: 62-722-13-24 bądź mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

W związku z działaniami związanymi z zapobieganiem oraz zwalczaniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 i możliwością rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej ludzi, wywołanej tym wirusem apeluję do mieszkańców gminy,by przestrzegali zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej i stosowali się do wytycznych służb sanitarnych w zakresie zasad higieny. Proszę również o rozważenie rezygnacji z udziału w spotkaniach i imprezach kulturalnych osób u których występuje kaszel, gorączka lub duszności.

Apel do mieszkańców.
Szanowni Mieszkańcy!
W ramach profilaktyki koronawirusa, w celu ograniczenia przebywania w miejscach publicznych przez które przewija się duża ilość osób, uprzejmie prosimy o ograniczenie bezpośredniego kontaktu z pracownikami urzędu do spraw pilnych lub których załatwienie wymaga osobistego stawiennictwa. Pozostałe sprawy prosimy załatwiać telefonicznie lub za pomocą poczty elektronicznej. W związku z terminem płatności I raty podatku, przypadającym na dzień 15 marca br., zachęcamy mieszkańców do dokonywania płatności przede wszystkim za pośrednictwem przelewów bankowych poprzez korzystanie z bankowości elektronicznej.

Zarządzenia Wojewody Wielkopolskiego (pobierz)

ZUS zachęca do ograniczenia wizyt  pobierz)

ZUS świadczenia chorobowe pobierz

E-usługa zamiast wizyta w Urzędzie Skarbowym  (pobierz)

Załatwiaj sprawy podatkowe nie wychodząc z domu (pobierz)

Komunikat dla Mieszkańców - klientów Starostwa Powiatowego w Krotoszynie (pobierz)

Ważne dla Klientów  Wydziału Komunikacji i  Dróg (pobierz)

KOMUNIKAT O OGRANICZENIU DOSTĘPNOŚCI
Ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa oraz troskę o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, podjęta została decyzja o ograniczeniu dostępu do Urzędu Gminy, Urzędu Stanu Cywilnego, Gminnego Zespołu Szkół i Przedszkoli oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Ograniczenie obowiązuje od 17 marca do odwołania  (pobierz) 

Apel Głównego Inspektora Sanitarnego w związku z występowaniem koronawirusa w Polsce.(pobierz)

Wielkopolska Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu - obowiązujące zasady kwarantanny domowej (pobierz)

Informacje i zalecenia (pobierz)