Galerie

Zwycięzcy XVI konkursu "Mali czarodzieje słowa"

W atmosferze świątecznych choinek, w Szkole Filialnej w Dzielicach 16 grudnia 2016 r. odbył się XVI konkurs recytatorski "Mali czarodzieje słowa". Na eliminacje gminne zjechali uczestnicy ze szkół filialnych

Dąbrowy, Grębowa i Dzielic, wraz ze swoimi rodzicami i nauczycielami. W jury konkursu zasiedli poloniści: dyrektor ZSP w Nowej Wsi Grażyna Stachowiak, dyrektor SP w Roszkach Aleksandra Wachowiak oraz polonistka ze SP Nr 8 w Krotoszynie Dorota Karolczak. Nad całością czuwał dyrektor ZSP w Rozdrażewie Krzysztof Broda.
Zwyciężczynią konkursu, czyli "Małym czarodziejem słowa" okazała się uczennica kl. II Kornelia Kubiak ze SF w Dzielicach, II miejsce zajęła Klaudia Cugier, uczennica kl. III, także SF w Dzielicach. Obie uczennice wezmą udział w półfinale Wielkopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Poznaniu. Wyróżnienia otrzymali: Alicja Jaruzel ze SF w Dąbrowie oraz Filip Frąckowiak ze SF w Dzielicach. Nowością konkursu była Mała Gala, w której gościnnie wystąpili zwycięzcy eliminacji szkolnych ZSP w Rozdrażewie: Nikola Lis i Cezary Maryniak oraz ZSP w Nowej Wsi: Klaudia Rataj i Łukasz Pierunek. W ten sposób zaprezentowano sześcioro półfinalistów, którzy w następnym etapie Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego zmierzą się z rówieśnikami poznańskich szkół i domów kultury.
Atrakcją tegorocznego konkursu byli dzieliccy uczniowie, którzy w strojach szkolnych stylizowanych na tych z dawnych lat, zaprezentowali scenkę z życia dawnej szkoły. Zainteresowaniem cieszył się również kiermasz ozdób świątecznych. Dzielicka placówka, jak zwykle słodkim poczęstunkiem serdecznie wszystkich ugościła.

gminny konkursr...
gminny konkursr...
gminny konkursr...
gminny konkursr...
gminny konkursr...
gminny konkursr...
gminny konkursr...
gminny konkursr...
gminny konkursr...
gminny konkursr...