Konkurs: „Dyktando na Święto Niepodległości”

Już w najbliższy czwartek, 11 listopada, odbędzie się największe w naszym kraju dyktando. Do wzięcia udziału zaproszony jest każdy, kto chciałby sprawdzić na ile dobrze zna ortografię

, a jednocześnie zrobić coś dobrego dla innych. Najważniejszym celem Dyktanda na Święto Niepodległości jest bowiem zgromadzenie jak największych środków dla potrzebujących. Organizator, czyli portal edukacyjny www.dyktanda.pl, zadeklarował, że przekaże złotówkę za każdego, kto rozwiąże w dniu 11.11.2021 r. specjalne dyktando, przygotowane na tę okazję przez członków Fundacji Języka Polskiego. Z myślą o najmłodszych przygotowano kilka kategorii wiekowych, dzięki czemu już pierwszoklasiści będą mogli rozwiązać tekst o odpowiednim dla nich stopniu trudności. To pozwala włączyć się w akcję całą rodziną!
W wypełnienie dyktanda naprawdę może zaangażować się każdy, bez względu na to, gdzie będzie spędzać ten dzień. Wydarzenie jest bezpłatne i rozgrywane będzie w całości online, więc można dołączyć do niego z dowolnego miejsca na świecie! Wystarczy zgłosić swój udział na stronie wydarzenia:
https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci-2021